První zářijové zvonění. Někteří rodiče jej blahořečí, protože po dvou měsících převážení dětí z táborů k babičkám přichází vytoužený řád. Jiným maminkám a tatínkům začíná tikat v oku z pouhé představy, jak těch dlouhých 10 měsíců zvládnou. Svačiny, batohy, sešity, kružítka a do toho občas nadšená učitelka výtvarné výchovy zavelí, že má dítko nasbírat kaštany. Máte-li štěstí, řekne vám vaše dítě o kaštanech dříve než ráno u snídaně.

Nadpis: Tušíte, kolikrát vás na základní škole zkoušeli? Nadpis: Tušíte, kolikrát vás na základní škole zkoušeli?

Vzpomínáte i vy na své školní dny? Věděli jste, že jste na základní škole celkem strávili 15 tisíc hodin? Psycholog a univerzitní pedagog Jan Lašek v rozhovoru pro Deník doplnil, že za školní docházku je dítě zkoušeno v průměru dvou tisíckrát. „Z našich starších výzkumů vyplývá, že žák během své školní docházky stráví více než patnáct tisíc hodin ve škole. Zkoušen je přibližně dvou tisíckrát,“ zdůraznil  Lašek.

Nadpis: Tušíte, kolikrát vás na základní škole zkoušeli? Nadpis: Tušíte, kolikrát vás na základní škole zkoušeli?
Otec se synem na pohovce.
Nadpis: Silná trojka pro 200 školních dní.

Už brzy budou rodiče řešit úlohu, která nemá řešení, a sice jak do 8.00:

vytáhnout z postele děti, které ještě v 7.30 spokojeně slintají na polštář 😮‍💨,
připravit v mezičase svačinu, která po týdnu sama leze z batohu 🤢,
sehnat tři roličky toaletního papíru, protože „DNESKA 🤯 to mami potřebujeme na výtvarku“,
dopravit děti do školy, když se o totéž snaží stovky dalších rodičů 🚗🚙🚗.

A tohle nás ve školním roce 2023/4 čeká 200krát (ale kdo by počítal). Abyste zvládli všechna překvapení, která vám učitelé a děti nachystají, pomůže vám kromě silných nervů i naše silná trojka.

Tlačítko: Silná trojka

Přejeme vám v následujícím školním roce co nejvíc pohodových rán a večerů.

Stůl se školními potrebami.
Nadpis: Vybavte své děti na nový školní rok!

Rychle, pohodlně a za výhodné ceny

Návrat do školních lavic je za dveřmi a s ním i nutnost obstarat všem malým i velkým školákům potřebné vybavení. Na allegro.cz najdete širokou nabídku školních pomůcek za ty nejlepší ceny a snadno tak pořídíte 👇

✅ sešity všech barev a řádků
✅ svačinové boxy pro malé i velké jedlíky
✅ učebnice pro vášnivé jazykovědce i matematiky
✅ či výtvarné sady pro umělecké duše

Produkt: BK výtvarná sada 168 ks Produkt: Bidon Starpak 420 ml + SNÍDANĚ OBĚD BOX SNÍDAŇOVÝ BOX OMBRE

Kromě toho na tržišti zakoupíte i různé typy školních batohů – ať už hledáte batoh ergonomický, na kolečkách nebo třeba školní aktovky s motivy oblíbených filmových hrdinů.

Produkt: Školní aktovka Paso PP23XL-525 Minecraft 17 l + 4 další produkty

Na své si pak přijdou také starší studenti, pro které máme přichystaný široký výběr výkonných tabletů, chytrých telefonů i sluchátek.

Produkt: Sluchátka přes uši Defender FREEMOTION B540

A připraveni jsme i na případ, že zrovna zařizujete nový dětský pokoj – v naší nabídce totiž najdete také stovky psacích stolů, stolních lampiček nebo knihoven. U nás pořídíte jednoduše vše pro bezproblémový vstup do nového školního roku!

Tlačítko: Nakupovat
Zobrazené produkty Dr. Max jsou doplňky stravy.
Doplňky stravy značky Dr. Max se školními potřebami
Nadpis: Zdravě s Dr. Max.

Spolu s blížícím se koncem prázdnin se všichni zamýšlíme nad tím, jak dětem školu co nejvíce zpříjemnit a jak bychom jim mohli vytvořit ty nejlepší podmínky pro učení. Prvním předpokladem k tomu, aby děti mohly ve škole úspěšně nasávat vědomosti, je jejich zdraví. Proto jim dopřejme především dostatek vitamínů, minerálů a zdravých svačinek.

Musíme myslet především na podporu imunity, protože s podzimem přijde čas respiračních viróz a chřipková sezona. Zároveň se v dětském kolektivu mohou šířit i žaludeční či střevní virózy. Z tohoto důvodu je vhodné doplňovat vitamin C, D i vitaminy skupiny B. Můžeme zařadit také imunoglukany a probiotika. Zároveň bychom měli klást důraz také na zdravou životosprávu. Součástí svačinky do školy by měla být i vláknina, tedy např. zelenina či ovoce. V rámci pitného režimu se hodí především neslazené nápoje, tedy voda či ovocný, případně bylinný čaj.

Vybavte své děti na školu výhodně. Značka produktů Dr. Max nabízí vysokou kvalitu za výhodnou cenu. Přijďte se poradit a vybrat si v lékárnách Dr. Max. Zde je několik tipů, co by se dětem mohlo hodit:

Pokud jsou děti i přes dostatečný spánek často unavené či vyčerpané, může pomoci kombinace hořčíku s vitamínem B6, které pomáhají snížit míru únavy a vyčerpání. Toto složení má např. doplněk stravy Dr. Max Magnesium B6 premium. Jako rychlý zdroj energie při únavě a vyčerpání poslouží také doplněk stravy Dr. Max Hroznový cukr s hořčíkem + B6, který je ideální např. i během sportovního tréninku. Pro starší děti je určen doplněn stravy Dr. Max Magnesium Sticks, což jsou sáčky pro přípravu nápoje obohacené i o vitamín C a vitamíny skupiny B, které podporují funkci imunitního i nervového systému, psychické činnosti i činnost svalů.

Zdravou svačinkou jsou také nepřisolované ořechy. Dr. Max jich má v portfoliu velké množství, stejně tak jako tyčinek. Výbornou volbou jsou např. cereální Emco Tyčinky nebo Mixit křupavé ovoce do kapsy. To vše úhledně a prakticky zabalíme do Dr. Max Little Dutch svačinkového setu. Z široké nabídky bylinných či ovocných čajů a vod, kterými lze doplňovat pitný režim, je skvělá volba např. OSHEE Vitamínová voda Magnesium + B6 + pomeranč.

Emco tyčinka

Ve školních kolektivech se mohou objevit i vši. Pro tuto situaci je k dispozici šampon PURESSENTIEL POUXDOUX proti vším, který je určen pro každodenní použití jako doplněk odvšivovací péče v podobě zdravotnického prostředku roztoku PURESSENTIEL Roztok proti vším*. Šampon pomáhá při odstraňování uhynulých vší a hnid.
*Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

Dr. Max je zde pro vaše děti, připraven podpořit jejich studium, a to prostřednictvím vitamínů, nápojů i zdravých svačinek. Pro více tipů pro školáky naleznete na webu.

Přejeme úspěšný školní rok 😊

Nadpis: Na základní škole nešetřete na aktovce. Nadpis: Na základní škole nešetřete na aktovce.

Každý malý žák potřebuje několik důležitých věcí, které mu pomohou úspěšně zvládat školní výzvy. Tou nejdůležitější je školní taška nebo batoh, který mu umožní nosit učebnice, sešity a další školní potřeby. Ani drahá značka aktovky nemusí být zárukou, že dítě nebude v důsledku jejího nošení trpět bolestmi páteře a hlavy. Podle Michaely Tomanové, primářky Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí, by váha školní tašky měla odpovídat 10 procentům hmotnosti dítěte. Mnozí žáci však nosí náklad o dost těžší, z čehož pramení některá zdravotní rizika. „Kvůli přetěžování se mohou u vašeho dítěte objevit bolesti hlavy, páteře nebo skolióza,“ upozorňuje Tomanová.

Velkou pozornost je třeba věnovat i psacím potřebám, jako jsou pera, tužky, gumy, ořezávátka a pravítka, které jsou nezbytné pro práci v učebnách. Jako velmi účelné se po prvních dnech školní docházky ukáží být plastové obaly na sešity a učebnice. Svačinová krabička a pití jsou naprostou nutností. Hydratace během dlouhých dní ve škole je klíčová, proto si žák s sebou do školy má nosit láhev na pití.

Nadpis: Středoěkolák bude potřebovat techniku. Nadpis: Středoěkolák bude potřebovat techniku.

Jakmile se ze školáka stane student, investice do vybavení se ještě znásobí. Na největší výdaje se musí rodiče připravit v souvislosti s nákupem techniky. Student na střední škole čelí podstatně složitějším vzdělávacím výzvám. Aby mohl úspěšně čelit nárokům moderního školství, potřebuje kvalitní vybavení.

Prvním a nejdůležitějším prvkem je moderní notebook nebo tablet. Tato technologie mu umožňuje snadný přístup k informacím, vypracovávání úkolů a studiu online. Pro matematické a vědecké výpočty je nezbytná kalkulačka, která studentovi usnadní složité výpočty během výuky. Pořízení školní tašky nebo batohu se na střední škole řídí spíše designem a módními trendy, na rozdíl od základní školy se tak velmi často střetnou představy studenta a rodiče o tom, co je to školní batoh.

Nadpis: Vysokoškolákovi zřiďte vlastní účet. Nadpis: Vysokoškolákovi zřiďte vlastní účet.

Máte-li v rodině vysokoškoláka, tak je třeba myslet i na jeho finanční nezávislost. Nejjednodušším způsobem je zřízení bankovního účtu určeného právě pro vysokoškolského studenta. Tento krok mu umožní získat lepší přehled o svých financích, snadněji zvládat platby za studium a další výdaje. Proces zřízení účtu je obecně jednoduchý a banky často nabízejí speciální výhody pro studenty.

Jedním z prvních kroků je vybrat si vhodnou banku. Většina bank má studentské účty s nižšími poplatky nebo dokonce s nulovými poplatky za vedení účtu. Při výběru banky je dobré srovnat různé nabídky a podmínky, abyste našli tu nejvýhodnější možnost. Pro zřízení účtu budete potřebovat platný doklad totožnosti, například občanský průkaz nebo pas, a potvrzení o studiu, které prokáže vaši vysokoškolskou příslušnost. Studentské účty mají často výhody, jako jsou nižší poplatky za vedení účtu, snížené poplatky za platby a výběry z bankomatů, a další benefity. Některé banky také nabízejí slevy nebo bonusy u vybraných obchodních partnerů. Důležitým aspektem je také možnost online bankovnictví. Většina bank nabízí moderní online platformy, které umožňují snadný a rychlý přístup ke svým financím, provádění platby a správu účtu odkudkoliv. Po zřízení účtu dostanete debetní kartu, která vám umožní provádět bezhotovostní platby v obchodech a na internetu. Karta bývá často spojená s platebními systémy, jako je Visa nebo Mastercard, což zajišťuje její univerzální přijetí.

Připraveno ve spolupráci s: